Diadal


Azt súgja néha-néha lelkem,
 Hogy szebbet, jobbat érdemeltem,
 Nevem sugárzóbb fénye mellett
 Valamicskével több szerelmet.
 Sugárzóbb fényt és több szerelmet...
 Nem fáj, hogy ebből semmi sem lett
 Nem fáj, hogy a remények, álmok
 Romján ma egymagamban állok.
 Nem fáj, hogy semmit el nem értem,
 Ejh, boldogulni nem nagy érdem.
 A szenvedésben, pusztulásban,
 Bár szomorú - de szebb varázs van.
 Hogyha a szívem panaszának
 Csak egyszer is visszhangja támadt,
 Ha egy dalom könnyet fakasztott,
 Mit bánom én a sok kudarcot!
 És hogyha egyszer egy leány volt,
 Aki egy percig értem lángolt:
 Ma fittyet hányok mindeneknek,
 Mit bánom én, ha nem szeretnek!
 Egy dal, amelyet emlegetnek,
 Egy csók, amelyet nem felednek:
 Bármi rövid volt, bármi rég volt,
 De diadalnak épp elég volt.


作者
Jenő Heltai

来源

https://www.babelmatrix.org/works/hu/Heltai_Jen%C5%91-1871/Diadal/hr/38426-Pobjeda


报错/编辑
  1. 初次上传:李大侠
添加诗作
其他版本
添加译本

PoemWiki 评分

暂无评分
轻点评分 ⇨
  1. 暂无评论    写评论