Duša mi nekad-nekad šapne:
Zaslužih bolje da mi kapne
I ljepše ime da bi sjalo
I više ljubavi bar malo.
Ljubavi više, slave išta…
Ne boli što ne osta ništa,
Ne boli šti svim snima svojim
Na razvalinama sam stojim.
Ne boli što ništa ne postigoh.
Što se do sreće ne podigoh.
Patnje i boli koje snaže
Tužne su, ali ljepše, draže.
Ako je patnja srca moga
Jeku našla tek u jednoga,
Plaka li, hvala stiha snazi,
Što mi tad mogu svi porazi!
I ako jedna bješe žena
Ljubavlju na tren zanesena
U mene, tad me sad ne bole
Sve one koje me ne vole.
Tek jednom pjesmom nek sam smlavljen
Jedan cjelov nezaboravljen,
Ma kako sitan trag im osta
Za pobedu su uprav dosta.
PoemWiki 评分
暂无评论 写评论