Ennek az özvegynek itt a villamosban
Ovoj udovici u punu tramvaju
nem akar senki se
nitko neće
helyet adni.
mjesta dati.
Csak áll s lesi, hogy
Samo stoni, izviruje
hová
gdje bi
ülhetne le.
sjela.
Szemében pedig ez van: Irgalom,
U očima joj piše: milost,
kegyelem, emberek.
dobri ljudi.
Messziről jövök én,
Izdaleka ja dolazim,
gyermekszobákon és temetőkön
kroz dječje sobe i kroz groblja
bukdácsoltam előre,
sa mukom se naprijed tiskah
míg ide jutottam.
dok sam dospjela ovamo.
De elhalt az uram, nincs, aki védjen,
Al muž mi je umro, branitelja nemam,
elhaltak fiaim,
pomriješe i sinovi,
leányaim, kedves vejeim is,
kćeri drage i zetovi,
s most egyedül
pa sad sama
teszem meg ezt az utat,
moram klecat ovim putem sve do
a végállomásig.
posljednje postaje.
Mondjátok, emberek,
Recite, ljudi,
ha láttok itt, amíg dülöngök,
kad me vidite kako se nesigurno njišem
rendkívül-furcsa, kis fekete kalapomban,
u svom izvanredno neobičnom malom crnom šeširu
rogyadozó térdemmel,
klecavih koljena
s a gyakor szüléstől
i od čestih poroda
megroncsolt méhvel,
opuštena trbuha,
nem jut eszetekbe
zar ne mislite na svoju
az édesanyátok?
mater?